top of page
DSCF0072-2_edited.jpg

Můj příběh

Můj umělecký svět začal asi v 5 letech v LŠU. Hrála jsem 9 let na housle. A když jsem nastoupila po základní škole na gymnázium, začala jsem se intenzivně věnovat zpívání. A i když jsem nakonec vystudovala hotelovou školu, láska k umění zvítězila. Několik let jsem se věnovala studiu operního zpěvu, a to především pod vedením prof. Dagmar Součkové. Docházela jsem také svého času i na soukromé hodiny populární hudby. Absolvovala jsem různé umělecké kurzy, lekce muzikálového zpěvu, interpretace, moderního tance a baletu. Mezi mé profesní začátky patřilo vystupování s různými multižánrovými kapelami v Čechách a v zahraničí.

V 21 letech jsem vstoupila na první divadelní prkna, a to Semaforu - divadla Jiřího Suchého, kde jsem strávila 8 divadelních sezón, Vystupovala jsem v několika recitálech, představeních a hudebních koncertech včetně těch, které

se uskutečnily na jevišti hudebního divadla v Karlině nebo pražské Lucerně. Jedním z nich byl například muzikál Pokušení sv. Antonína, nebo recitál I ty zpíváš si ty hity. Mojí další cennou zkušeností bylo Divadlo na Vinohradech, kde jsem si zahrála v představení Sto roků samoty (role Cikánky) a několikaleté působení v muzikálu Kráska a zvíře (role sestry)

v Divadle bez zábradlí a v Divadle Jiřího Grossmanna.

Dalším divadelním „domovem“ se mi stala Ta Fantastika, divadlo Lucie Bílé, kde jsem účinkovala několik let v muzikálu Excalibur v režii Vladimíra Morávka (královna Igrain), v Elixíru života v režii Josefa Bednárika (Marilyn Monroe) a v původním zpracování Láska je láska v režii Antonína Procházky (dcera továrníka – Kulpová).

Díky dlouholeté práci v divadlech a muzikálech mi do života přicházely průběžně různé profesně zajímavé nabídky. Zpívala jsem na několika vydaných CD s muzikálovými hity, dále autorských deskách a hudebních projektech např. Michala Davida, Ondřeje Soukupa, Michaela Kocába, Michala Pavlíčka, Tomáše Kympla a dalších jiných hudebních producentů, skladatelů a textařů.

Jednou z významných hudebních nabídek se stalo vystupovaní s kapelou Pražský Výběr, se kterou jsem zažila velký comeback v roce 2003, koncerty v Lucerně, velké festivalové scény, řadu vystoupení po Čechách a na Slovensku, český hudební festival v Chicagu a turné po Americe. Jeden z největších koncertů v 02 Aréně, který jsem zažila s touto přední českou kapelou ve spolupráci s Českým národním orchestrem, se dočkal i stříbrného plátna kin s názvem Pražský Výběr Bizzare Symphony, který měl premiéru v květnu 2022.

Další zásadní spolupráce v mém profesním životě byl hudební projekt Pražský Výběr II., který vznikl v roce 2005 pod taktovkou Michaela Kocába. Jeden z největších koncertů této hudební formace vyšel i na DVD.

Velkou zálibu jsem našla během svého uměleckého života i ve filmovém střihu, kterému jsem se věnovala hlavně jako hobby, později příležitostně i profesionálně. Stříhala jsem hudební klipy, TV reklamy, showreely i dokumentární filmy (např. Na cestách po Mauriciu pro ČT).

Jednou z dalších činností v umělecké branži se mi stal dabing, a to hlavně v oblasti dětského filmu. Nazpívala jsem a namluvila řadu animovaných a filmových postav. Svůj hlas jsem propůjčila i seriálům pro dospělé a reklamním spotům.

 

Zahrála jsem si v televizních seriálech a filmech. Například v Ordinaci v Růžové Zahradě TV Nova jsem ztvárnila v několika dílech roli pacientky Honzíkové nebo v seriálu Ohnivé kuře TV Prima právničku Adélu Konvalinkovou a ve filmu Milana Cieslara Život je Život je život Marii Jiráčkovou (partnerku Marka Taclíka).

Své získané herecké zkušenosti jsem pak předávala jako lektorka dramatických kroužků na základních školách v Praze.

 

V průběhu života jsem spolupracovala také i s modelingovými, reklamními a castingovými agenturami. Tuto činnost nastartovalo už v mém středoškolském věku podnikání mých rodičů v oblasti živé reklamy.  Fotila jsem pro různé časopisy, natáčela TV spoty, absolvovala řadu módních přehlídek a podílela se i na samotných choreografiích. Postupem času jsem fashion akce i uváděla. Moderovala jsem nejen módní show, ale postupem času i různé společenské události, plesy, městské a kulturní akce.

 

Na nějaký čas jsem se stala moderátorkou televizního lifestylového magazínu „On je in“ pro muže a „Fazóny“ pro ženy na TV Public.

 

V roce 2009 jsem natočila vlastní CD Rozinka v krému, na kterém se autorsky podílel například scénárista a textař Petr Kolečko. Desku mi pokřtily kolegyně zpěvačka Lucie Bílá a herečka Michaela Maurerová. Poté následovalo několik koncertů s vlastní kapelou. Sólovou dráhu v té době přerušilo mé těhotenství a kvůli společnému životu s rodinou jsem se odstěhovala z Prahy do západních Čech.

Od roku 2018 žiji trvale v Karlových Varech. Ve stejném roce jsem začala pracovat pro Český rozhlas Karlovy Vary a rok

na to navázala spolupráce i s Českým rozhlasem Plzeň. Na obou těchto stanicích působím jako moderátorka víkendového vysílání.

Moderování se stalo postupem času jednou z mých hlavních profesních činností, které se v současné době věnuji nejvíce.

Vedle umělecké činnosti, působím také v oblasti zdravého životního stylu.

Jsem certifikovanou instruktorkou relaxačního cvičení a jógy a certifikovanou výživovou poradkyní, oboje s výcvikem akreditovaným MŠMT. Aktuálně se věnuji koučinku osobního rozvoje a zaměřuji se na poradenství v oblasti zdravého životního stylu.

Mezi mé volnočasové aktivity patří kromě mé oblíbené činnosti jógy také Nordic walking, dále četba psychologie, psaní aforismů, textů a básní. 

bottom of page